Lukujärjestys

Image

Lukuvuosi 2020-2021


SYYSLUKUKAUSI

  • Syyslukukausi alkaa maanantaina 24.8.2020
  • Syysloma 19.10. - 23.10.2020  EI OPETUSTA
  • Syyslukukausi päättyy joulunäytökseen la 5.12.2020 (Lisätiedot myöhemmin)

KEVÄTLUKUKAUSI

  • Kevätlukukausi alkaa maanantaina 18.1.2021
  • Talviloma 1.-5.3.2021 EI OPETUSTA
  • Pääsiäisloma 30.3- 5.4.2021 EI OPETUSTA
  • Kevätlukukausi päättyy kevätnäytökseen la 8.5.2021 (Lisätiedot myöhemmin)

Maanantai

Iso sali

17.00 - 17.45      Bailakids 7 - 12v / Pinja 
17.50 - 18.50     Masterclass Latinoshow 12-16v / Pinja
19.00 - 20.00    Soololattarit / Pinja 

 

Pieni sali

16.20 - 16.50     Lastentanssi 3 - 4 v "Auringot " / Krista
17.00 - 17.30      Lastentanssi 3 - 4v/ "Pilvet " / Krista
17.35 - 18.20      MuksuMix 5 - 6v / Krista

Ruonalan koulu

19.00 - 20.00 Kilpatanssi practise

 


Tiistai

Iso sali

17.30 - 18.30     Rock'n'Swing, alkeet (syksyllä fusku ja bugg, keväällä lindy hop ja boogie woogie)
18.00 - 21.00    Rock'n'Swing, jatkoryhmä (kaikki lajit)

Lyseon lukio

17.00 - 17.45     Satubaletti 5 - 6 v ”Aurorat” / Roosa
17.55 - 18.40     Satubaletti 7 - 8 v “Ruususet” / Roosa 
18.45 - 19.30     Nykytanssi 11 - 15 v / Roosa
19.45 - 20.45    Nykytanssi aikuiset 5 krt/ Roosa

1.9, 8.9, 15.9, 22.9., 29.9

Image

Pieni sali

Aikuisten tankotanssi
 
27.10 - 24.11.2020
 
16.50 - 17.50    Tankotanssin alkeis tiiviskurssi 5x60min
18.05 - 19.05   Tankotanssin alkeisjatko 5x60min
 
Lasten tankoakro
 
22.9 - 20.10.2020 
 
17.00 - 18.00 Lasten tankoakro 5x60min 8 - 13 v

 

Keskiviikko

Iso sali

17.00 - 18.30     Lavatanssi, alkeet 
18.30 - 20.00    Lavatanssi, jatko/paritanssitekniikka 
20.00 - 21.00    Twerk open level / Mirka

 

Pieni sali

16.15 - 16.45    Satubaletti 4- 5 v “Tähkäpäät” / Mirka
16.45 - 17.15    Just Dance 5- 7v / Mirka
17.15 - 18.00    TIKTOK- dance 7- 11v / Halla&Elsa
18.00 - 19.00  Twerk- koreografia / Mirka
19.00 - 20.00  Katu-aikuiset DROP-IN / Mirka


 

Torstai

Iso sali

17.15 - 18.00     Kilpatanssi F-luokka
18.00 - 18.45   Kilpatanssi E-luokka

18.45 - 19.30   Kilpatanssi E- A juniorit + aikuiset

19.30 - 20.30  Twerk open level / Mirka

 

Pieni sali   

17.15 - 18.15       Just Dance 8- 14v / Mirka
18.15 - 19.30     Masterclass 7th Street Crew / Mirka
19.45 - 20.30   Lattarit & vakiot, aikuiset


perjantai

30.10 - 27.11.2020
 
17.15 - 18.15   Lasten tankoakro 5x60min 8 - 13 v
 

 

Lauantai

Iso sali

10.30- 11.15   Hei me tanssitaan!- tunti perheille
10.10, 31.10, 14.11

 

Image

Sunnuntai

Iso sali

15.15 - 16.00     Kilpatanssi E- luokka
16.00 - 17.00    Lattarit & vakiot, aikuiset
17.00 - 18.30    Rock'n'Swing KISARYHMÄ 

 

Pieni sali

15.15 - 16.00     Kilpatanssi alkeet